21 Mart Salı Günü Koç Burcunda Gerçekleşecek Yeni Ay, Burçları Nasıl Etkileyecek?

21 Mart Salı günü Koç burcunun 0 derecesinde İstanbul saati ile 20:23’te bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay aynı zamanda bahar aylarının başladığının habercisi olacak. Bahar ekinoksu ve Koç yeni ayı ruhlarımızda çiçekler açtırabilir. Hayatın keyifli yanlarını görmeye meyilli olmanın yanı sıra zor meselelerle mücadele etmeye de oldukça hazır olabiliriz. Koç burcunun ateş elementine yer alan bir burç olduğunu hatırlatarak bu yeni ayda hem toplumsal hem de burçlara özel dikkat edilmesi gerekenlere bakmakta fayda var. Gelin, birlikte göz atalım…

0 derece Koç burcunda gerçekleşecek yeni ay yeni başlangıçlar ideal bir gökyüzü dizilimi sunuyor: Zodyak’ın başlangıç noktasında bir yeni ay!

0 derece Koç burcunun Doğu Noktası olduğunu belirten astrolog Öner Döşer, Zodyak’ın başlangıç noktası olarak tanımlanan bu noktada yeni ayın ‘Diğer yeni aylardan çok daha taze, diri, yenileyici bir özellik oluşturduğunu’ ifade ediyor.

3 ay boyunca etkili olacak!

Yeni ay anında yükselen Terazi burcunda 14 derecede yer alırken, Güneş ve Ay 6’ıncı ve 7’inci evlere ışık tutuyor olacak. Astrolog Sevilay Eriçdem’in yorumladığı yeni ay haritasında destekleyici göstergeler yer alıyor. Bu yerleşimlerin önümüzdeki 3 ay boyunca devam edeceği belirtiliyor.

Yeni ayın başrolü Koç burcunun yöneticisi Mars ise İkizler burcunda seyrediyor!

Bu yerleşim için astrologlar ‘Aman dikkat!’ diyor çünkü kavgalara ve tartışmalara açık bir düzlem söz konusu olabilir. Yeni ayın 7’inci evdeki vurgusu özel ilişkilerde, evliliklerde ve ortaklıklarda olabileceği gibi ülkeler arası savaş ve çatışmalara da açık olduğumuzu gösteriyor.

Yeni ay esnasında Merkür ve Jüpiter de Koç burcunda olacak!

Bu yerleşimler ise daha cesaretli ve girişken olabileceğimizi düşündürüyor. Hem toplumsal hem de bireysel anlamda yeni kararlar alırken ya da yeni girişimlerde cesur ve risk alabilen bir yapıda olduğumuzu görebiliriz.

Koç burcundaki bu Merküryen yeni ayın baharın gelişi ile birlikte ülkemize güzellikler getirmesini diliyoruz. Gelin, burçlara özel etkilerine de bir bakalım…

Koç Burcu

 • Sevgili Koçlar bu yeni ayda yeni sorumluluklar ile kendinizi yük altında hissedebilirsiniz. Ancak bu yeni girişimlerin size şans getireceğini unutmayın. 

 • Bazen, yapmak istediğiniz büyük bir adımı atmak için başkalarından izin almanız gerektiğini hissedersiniz. Ama kimse senin adına karar vermeyecek. Kendinize bir şans verin.

 • Görünümünüzde de değişiklikler yapmak için güzel bir zaman.

Boğa Burcu

 • Boğa burçları yeni ay 12’inci evinizde gerçekleşiyor. Bilinçaltı konuları, gizli düşmanlıklar ve rüyalar ile ilgili gündemleriniz olabilir. Ruhsal anlamda iyileşmek için adım atabilirsiniz.

İkizler Burcu

 • İkizler burçları yeni ay 11’inci evinizden etki edecek. Yeni arkadaşlıklar edinebilir ve farklı sosyal ortamlarda yer alabilirsiniz. Hayatınız dostlarınızla ve sevdiklerinizle güzelleşecektir.

Yengeç Burcu

 • Yengeç burçları 10’uncu evinizdeki yeni ay iş ve kariyer alanlarında yeni adımlar ve girişimler ile sizi destekliyor olacaktır. Yeni bir iş arayanlar için yeni fırsatlar ortaya çıkabilir. İş yerinde yeni bir aşk bile doğabilir!

Aslan Burcu

 • Aslan burçları 9’uncu evinizdeki yeni ay yabancılarla iletişim kurmak ya da seyahatler konusunda önünüze fırsatlar sunabilir. Her an kapıyı çekip çıkmak isteyebilirsiniz, dahası uzaklara gitmek için cesaret bulacaksınız.

Başak Burcu

 • Başak burçları 8’inci evinizdeki yeni ay parasal konularda yeni kazançlar getirebilir. Gizemli ve okült konulara ilginiz artabilir ve öğrendikleriniz size yardımcı olabilir.

Terazi Burcu

 • Sevgili Terazi burçları 7’inci evinizdeki yeni ay ile aşk hayatınızda ışıldayacağınız bir dönem yaşayacaksınız. Baharın da gelmesi ile birlikte kalbiniz çok hızlı atacak.

Akrep Burcu

 • Akrep burçları 6’ıncı evinizdeki yeni ay ev hayvanları ile ilgili yeni sorumluluklar, günlük hayatınızda yeni bir gereklilik gibi durumlar oluşturabilir. Sağlığınız ile ilgili destekleniyorsunuz.

Yay Burcu

 • Yay burçları 5’inci evinizdeki yeni ay aşkı doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak. Hem de baharı karşılarken flörtler, eğlenceli planlar ve date’ler bollaşabilir.

Oğlak Burcu

 • Oğlak burçları 4’üncü evinizdeki yeni ay aile hayatınızda yeni bir gündem olabileceğini hatırlatıyor. Ya da ev işleri ile ilgili yapmak istediğiniz bir yeniliğe başlayabilirsiniz.

Kova Burcu

 • Sevgili Kovalar 3’üncü evinizdeki yeni ay yakın çevre ve kardeşler ile ilgili yeni bir gündeme işaret ediyor. Bu sıralar sosyallikten uzaklaşabilir ve biraz yakınlarınızın dertleri ile ilgilenebilirsiniz.

Balık Burcu

 • Balık burçları 2’inci evinizdeki yeni ay ile kazançlarınız artabilir, daha önemli bir görev ile fazla para kazanabilirsiniz. Borçlarınızı kapatabilir ya da yeni bir borca girebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir