“Cennete merdiven”: Dünyanın en uzun yaya asma köprüsü Almanya’da açıldı

“Dünyanın en uzun desteksiz yaya asma köprüsü” olarak lanse edilen “Skywalk Willingen” köprüsü, 100 metre yüksekliğe kadar uzanıyor ve 120 ton ağırlığı bulunuyor.

Çelik bir yapısı bulunan ve tek seferde 750 kişiyi taşıyabileceği söylenen köprünün web sitesinde, yürüyüşçüler köprüyü geçerken, Willingen bölgesi çevresindeki manzaranın “nefes kesen” manzarası ile ödüllendirilecekler.

Köprüyü geçmenin maliyeti de, yetişkinler için 312 TL (12 $) iken çocuklar için de 234 TL (9 $) olarak açıklandı.

ALTI YIL SÜRMÜŞ

1 Temmuz’da resmi olarak açılan köprü projesinin arkasındaki şirket olan Skywalk’ın CEO’larından biri olan Ulrich Keude, yapının altı yıllık planlama ve inşaat sürecinden geçtiğini açıkladı.

Keude, “3D modelleme, yetkililer ve müfettişlerle gidip gelmeler altı yıl sürdü. Ama artık gerçekten bir yandan uzun bir yolculuğun sonuna geldik, bir yandan da artık buraya çok sayıda turistin bu köprüyü deneyimlemesini bekliyoruz.”

“Bu yapı, karlı bir ikinci kategori bir kasırgaya dayanabilir” dedi.

Diğer dikkate değer asma köprüler arasında Çek Cumhuriyeti’ndeki Sky Bridge 721 (adını 721 m’lik şaşırtıcı uzunluğundan alıyor) ve Kanada’nın en yüksek asma köprüsü olan ve yürüyüşçülerin Britanya Kolumbiyası’ndaki bir kanyonu yükseklikten geçmesine olanak tanıyan 130 metrelik “Golden Skybridge” yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx