Eyüpsultan’da kedilere asit saldırısı yapan şüpheli gözaltına alındı

Eyüpsultan‘da Piyer Loti Mezarlığı’nda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, kedileri üzerlerine asit dökerek yaraladı. Hayvanların bazıları ölürken bazıları da ağır yaralandı. Polis bir şüpheliyi yakalayıp gözaltına alırken, kaçan diğer şüphelilerin peşinde düştü.

MEZARLIKTA İNCELEME YAPILDI

Eyüpsultan Merkez Mahallesi’nde kedileri üzerlerine asit dökerek yaraladığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, kedilerin asitle yakıldığı iddiası üzerine Eyüpsultan Asayiş Büro Ekiplerinin Piyer Loti Mezarlığ’nda inceleme yaptığı belirtildi.

DİĞER ŞÜPHELİLERİ YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Açıklamada, “Yapılan incelemede mezarlık içerisinde ölmüş ya da çeşitli yerlerinden yaralanmış çok sayıda kediye rastlanmıştır” denildi. Bölgede güvenlik kamerasının olmadığının belirtildiği açıklamada, polis ekiplerinin yaptığı soruşturmada kedilere yakıcı maddeyle saldırdığı tespit edilen M.K.K.’nin gözaltına alınıp, Eyüpsultan Polis Merkezine götürüldüğü belirtildi. Açıklamada, olayı gerçekleştirdiği düşünülen şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdüğü de vurgulandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx