Nevşin Mengü ve Basketbolcu Kemal Canpolat Arasında Yaşanan Suriye Polemiği Gündem Oldu!

Son dönemlerdeki Suriye’deki eğlence hayatını gösteren videoların ardından Nevşin Mengü, ‘Savaş yalnız her şeyin yerle bir olduğu bir şey değil. Ukrayna’ya gitseniz Kiev’de de disko var. Savaşla beraber gelen ekonomik yıkım asıl ülkeleri yıkar. İki tane disko görünce ‘Her şey güllük gülistanlık’ demek değil.’ dedi. Bu yorumun üzerine Suriye Basketbol Ligi takımlarından Al Wahda Damascus’ta forma giyen Kemal Canpolat cevap verdi.

Suriye’de yıllardır yaşanan iç savaş sırasında milyonlarca Suriye vatandaşı Türkiye’ye sığındı. Savaş bittikten sonra ise mültecilerin Suriye’ye dönme konusu sık sık gündeme geldi.

‘Savaş var, yok’ tartışmaları sürerken Suriye’den paylaşılan görüntüler de gündem oldu. Özellikle sosyal medyada gece hayatına dair videoları görebilirsiniz.

Suriye’de her şeyin güzel olduğuna dair yapılan yorumların ardından da gazeteci Nevşin Mengü, konuyla ilgili konuştu.

Mengü, “Bir grup Influencer Suriye’den videolar paylaşıyor. ‘Şam’da her şey çok güzel. İç savaş falan yok’ diye. Savaş yalnız her şeyin yerle bir olduğu bir şey değil. Ukrayna’ya gitseniz Kiev’de de disko var. Savaşla beraber gelen ekonomik yıkım asıl ülkeleri yıkar. İki tane disko görünce ‘Her şey güllük gülistanlık’ demek değil.” dedi.

Nevşin Mengü’nün videosunu buradan izleyebilirsiniz:

Bu açıklamanın ardından da Mengü’ye Suriye Basketbol Ligi takımlarından Al Wahda Damascus’ta forma giyen Kemal Canpolat yanıt verdi.

Kemal Canpolat, Suriye’de birçok güvenli bölge olduğunu, ekonomik problemlerinin Türkiye’nin sorunu olmadığını ve sığınmacı statüsündeki Suriye vatandaşlarının güvenli ortam sağlandıktan sonra ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyledi.

Nevşin Mengü’nün bahsettiği Influencer Fatih Koparan da Kemal Canpolat’la olan yazışmalarını yayınladı.

Canpolat da ‘Tanımadığınız insanlara iftira atmayın.” diyerek seslendi.

Bakalım Nevşin Mengü ne yanıt verecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx