Ürdün ordusu: Suriye’den gelen uyuşturucu yüklü İHA düşürüldü

Ürdün, Suriye’nin güneyinden geldiği belirlenen uyuşturucu yüklü bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü açıkladı. Ürdün ordusunun resmi internet sitesinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, kuzey askeri bölgesine bağlı cephelerden birinde Suriye’den gelen ve uyuşturucu taşıyan insansız hava aracı tespit edildiği aktarıldı.

AA’nın haberine göre, Ürdün ordusunun açıklamasında, söz konusu İHA’nın düşürüldüğü, içinde bir miktar metamfetamin ele geçirildiği ve resmi makamlara teslim edildiği belirtildi.

ÜRDÜN, 2 AYDA 4 İHA DÜŞÜRDÜĞÜNÜ AÇIKLAMIŞTI

Ürdün ordusu haziran ayında Suriye’den Ürdün’e geçmeye çalışan, biri silah yüklü üç insansız hava aracını düşürdüğünü açıklamıştı. Ordu, 24 Temmuz’da da Suriye’nin güneyinden geldiği belirlenen uyuşturucu yüklü bir İHA’yı düşürdüğünü duyurmuştu.

Suriye ve Ürdün, sınırdaki uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele amacıyla 23 Temmuz’da bir güvenlik toplantısı düzenlemişti. Toplantıya Ürdün Genelkurmay Başkanı Yusuf El Huneyti ve İstihbarat Başkanı Tümgeneral Ahmed Husni ile Suriye Savunma Bakanı Korgeneral Ali Mahmud Abbas ve İstihbarat Başkanı Tümgeneral Husam Luka katılmıştı. Buluşmada, uyuşturucu tehlikesi, üretim ve kaçakçılık kaynakları ile kaçakçılık operasyonlarını organize eden, yöneten ve uyuşturucunun sınırdan kaçak yollarla Ürdün’e girişini yürüten taraflarla mücadelede işbirliği konuları ele alınmıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir