Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı açılıyor

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı’nın açılışı yarın gerçekleşiyor. Yazarlar Nurullah Genç, Ali Haydar Haksal ve Ersin Nazif Gürdoğan’ın onur konuğu olduğu fuar, okur-yazar buluşmaları, imza günleri, paneller ve pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı, Esenler Dörtyol Meydanı’nda çok sayıda okurseveri bir araya getiriyor. Resmi açılışı yarın gerçekleşecek olan fuar, 7 Mayıs’a kadar kapılarını açık tutacak. Fuarda okur-yazar buluşmaları, imza günleri, paneller ve pek çok etkinlik düzenlenecek. Adını Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden alan fuarda Yedi Güzel Adamlardan Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ve Sezai Karakoç’un eserlerinin yer aldığı stantlar yer alacak. Fuarda ayrıca Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden edebiyatçılar için ayrı stantlar kurulacak. Fuarda depremde vefat eden yazarların kitapları satın alınabilecek. Fuara Esenler Belediyesi ise tüm yayınlarıyla katılacak. Fuar, her gün 12.00 ve 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar ayrıca Ramazan Bayramı’nın 3. günü kitapseverlerle buluşmaya devam edecek. Fuarda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tarafından sanat standı kurulacak. Stantta ahşap rölyef, çini, desen (geometri) atölyesi, ebru, grafiti, hüsn-i hat, kağıt rölyef, kaligrafi, karikatür, resim, seramik, seramik takı atölyesi, temel tasarım ve el sanatları branşında eğitim alan öğrencilerin el emeği ürünleri sergilenecek. Ürünlerden elde edilen gelirler ise deprem bölgesine gönderilecek. Bazı branşlarda ise workshoplar düzenlenerek ziyaretçiler çeşitli ürünler yapma fırsatı bulacak. Workshoplardan elde edilen gelirler de depremzede kumbarasında biriktirilerek ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

Fuarın açılışına Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile onur konuğu yazarlar Nurullah Genç, Ali Haydar Haksal ve Ersin Nazif Gürdoğan da katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir