Fatih Camii imamına Kurum ve İmamoğlu’ndan ziyaret

Fatih Camii içerisinde slogan atan Ömer Salgın’ı uyaran cami imamı Galip Usta ve o sırada camide olan Bilal Erdem, şahsın bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı. AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, saldırıya uğrayan Fatih Cami İmamı Galip Usta’yı tedavi gördüğü Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde ziyaret etti. Kurum, ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak yaralı Usta ile görüştürdü.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Usta ile selamlaşarak,”Hocam geçmiş olsun, Rabb’im şifalar versin inşallah, Rabb’im yar ve yardımcımız olsun inşallah.” ifadelerini kullandı. Cami İmamı Usta da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Rabb’im sizi muhafaza etsin, başımızdan eksik etmesin.” dedi. Erdoğan da “Rabb’im beterinden de korusun inşallah, Allah yar ve yardımcımız olsun. Bütün aileye selamlarımızı iletirseniz çok memnun olurum. Rabb’im şifalar versin inşallah.” diyerek Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir’den Usta’nın sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı. Kurum’a hastane ziyaretinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da eşlik etti.

İMAMOĞLU’NDAN ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cami imamı Bilal Erdem’i hastanede ziyaret etti. İmamoğlu X Platformu’ndan ziyarete ilişkin görüntüleri paylaşırken şunları kaydetti:

“Dün saldırıya uğrayan Fatih Camii İmamımız Galip Usta’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettik, sağlık durumu iyi. Bu vesileyle bir kez daha saldırıyı kınıyor, imamımıza ve cami cemaatinden Bilal Erdem’e acil şifalar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir