ÖZEL | Beşiktaş’ta teknik direktör arayışlarında sona doğru! Bruno Genesio’da geri sayım

Rıza Çalımbay’la yolları ayıran Beşiktaş Yönetimi teknik direktör problemini en kısa sürede çözmek için çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Hasan Arat, teknik patron adaylarıyla görüşmeleri bizzat yönetiyor. Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar ile Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, Başkan Arat’a destek veriyor.

Üç adayla görüşme halinde olan siyah-beyazlıların şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmalarda öne çıkan isim Bruno Genesio oldu. Başkan Hasan Arat’ın Fransız teknik adamla sözleşme süresi, ara transferde takıma yapılacak takviyeler ve planlamayla ilgili görüşmelere devam ettiği aktarıldı. 1,5 yıllık sözleşmeyi prensipte kabul eden Genesio’nun transfer konusunda taleplerde bulunduğu belirtildi. Başkan Arat’ın bu konuda 57 yaşındaki başarılı teknik adama güvence verdiği kaydedildi.

Siyah-beyazlı yönetim yeni teknik direktörü en geç önümüzdeki salı veya çarşamba günü açıklamanın hesaplarını yapıyor. Yeni hocanın büyük olasılıkla Bruno Genesio olması bekleniyor. Deneyimli teknik adam görüşmelerde bir aksilik yaşanmazsa önümüzdeki hafta ortasında İstanbul’a gelecek ve 1,5 yıllık sözleşme imzalayıp Kasımpaşa ile cuma günü oynanacak lig maçında takımın başında sahaya çıkacak.

BAILLY RESMEN GİTTİ

Beşiktaş, kadro dışı bırakılan oyunculardan Eric Bailly ile resmen yollarını ayırdı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Eric Bailly’nin sözleşmesi karşılıklı anlaşmaya varılarak feshedilmiştir. Bailly’ye kariyerinde başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir